Wielowymiarowa terapia wad stóp u dzieci

Metoda terapeutyczna, której celem jest korekcja nieprawidłowego ukształtowania stopy. Została stworzona przez doświadczoną, niemiecką fizjoterapeutkę Barbarę Zukunft-Huber. Etapem poprzedzającym jest dokładna diagnoza. Na jej podstawie określa się rodzaj deformacji stopy i dobiera najskuteczniejszy sposób terapii. Polega ona na stosowaniu odpowiednio dobranych chwytów mobilizujących i rozciągających. Następnie, na stopę, zakładany jest specjalny elastyczny bandaż. Pozwala to stopniowo utrwalać efekty terapii.

Dla kogo?

Metoda doskonale sprawdza w korekcji wrodzonych wad stóp u niemowląt – stopa przywiedzeniowa, serpentynowa, piętowa, koślawa, płasko-koślawa, szpotawa, końsko-szpotawa, stopa o obniżonych łukach. Dobrze sprawdza się także u małych dzieci oraz w terapii stopy spastycznej.

Zalety Wielowymiarowej Terapii Wad Stóp:

  • Działa nawet 24 godziny na dobę (bandaż można stosować całą dobę, również w nocy i podczas pobytu dziecka w żłobku / przedszkolu, wystarczy dobrać odpowiednie obuwie i kapcie)
  • Po udzieleniu instruktarzu przez terapeutę, rodzic sam może stosować terapię u dziecka. Przez systematyczne ćwiczenia ma wpływ na szybkość pojawienia się efektów.
  • Bandaż nie ogranicza naturalnej aktywności dziecka.